KSS fizibilitesi nedir ve hangi durumlarda bu çalışmanın yapılması gerekir birlikte inceleyelim. KSS bilindiği üzere küçük sanayi sitelerinin kısaltılmasıdır. Küçük sanayi siteleri, bir şehirdeki ve ülkedeki önemli yapı taşları arasında yer alır. Küçük sanayi sitesi kurulmak istendiğinde, birçok unsurun bir araya getirilmesi ve önemli bir çalışma yapılması gerekir. Böylece süreç boyunca çok daha etkili ve iyi bir çalışma yapılabilir. Fizibilite çalışması kapsamında, genel olarak bir bölgede kurulacak olan küçük sanayi sitelerinin uygunluğu önceden incelenebilir.

KSS Fizibilitesi Nedir?

KSS fizibilitesi herhangi bir bölgede küçük sanayi sitesi kurulmak istendiğinde, uygunluğunun denetlenmesine yönelik olarak yapılan çalışmadır. Yapılan fizibilite çalışması ile beraber o bölgede küçük sanayi sitesi kurulup kurulmaması gerektiği ile ilgili çalışmalar yapılacaktır. Genel olarak küçük sanayi sitelerinin kurulması gerektiği durumlarda, bu bölgenin ona uygun olması gerekir. Ne kadar uygun ve koşullarda ne kadar doğru olursa o kadar iyi olacaktır. Yapılan fizibilite çalışması ile birlikte yapılacak olan küçük sanayi sitesinin ne kadar uygun olduğu çok kolay bir şekilde tespit edilebilir.

KSS fizibilitesi

KSS Fizibilitesi Neden Gereklidir?

KSS fizibilite çalışması ve raporu birçok durumda gereklidir. Bilindiği üzere fizibilite çalışmalarında aslında bir faaliyetin ve yatırımın nasıl sonuçlanacağına dair bilgi alınır. Bundan kaynaklı olarak da yapılacak olan faaliyetlerin uygunluğunun tespit edilmesi için fizibilite çalışması yapılır. Genel olarak küçük sanayi sitesi için yapılacak olan fizibilite çalışması da aşağıdaki unsurlar için gereklidir:

  • Küçük sanayi sitesi kurulmak istendiğinde, projenin uygunluğunun tespit edilmesi için
  • Yapılan çalışmalar için yatırım alınmak istendiğinde, bu yatırımların uygunluğu için
  • Devlet teşvik programlarından yararlanılmak istendiğinde aynı şekilde devlete projenin uygunluğunun gösterilmesi gerektiğinde
  • Sizler herhangi bir KSS projesine yatırım yapmak istediğinizde aynı şekilde yatırımlarınızın nasıl sonuçlanacağını görmek için böyle bir fizibilite çalışmasına gereksinim duyabilir ve bu amaçla da fizibilite çalışması yaptırabilirsiniz.

KSS Fizibilitesi Nasıl Hazırlanır?

KSS fizibilitesi çalışması yapılmak istendiğinde, genel olarak bazı bilgiler gereklidir. Finansal ve hukuksal verilerin yanı sıra ayrıca yapılacak olan faaliyetler için gerekli ekipmanlar ve teçhizatlar için liste gereklidir. Tüm veriler toplandıktan sonra bunların analiz işlemleri yapılır. Yapılan analizler sayesinde de fizibilite çalışması bir rapor haline getirilir. Tüm çalışmaların bir araya getirilmesi ve değerlendirilmesi sonucunda detaylı ve etkili bir fizibilite çalışması yapılacaktır.

KSS fizibilitesi

KSS Fizibilitesi Raporu

KSS fizibilitesi raporu yapılan fizibilite çalışması sonucunda elde edilen verilerin rapor haline getirilmesidir. Yapılan fizibilite çalışmalarında elde edilen veriler, son derece dikkatli ve özenli bir şekilde rapor haline getirilir. Bu raporlama süreci en az fizibilite çalışmasının yapılma süreci kadar önemlidir. Bu süreçte genel olarak veriler değerlendirilir ve sonuç olarak da elde edilen verilerin detaylı bir şekilde rapor haline getirilmesi sağlanır.

Fizibilite çalışmalarında raporlama süreci son derece önemlidir. Bu raporlama sürecinde elde edilen tüm verilerin şeffaf bir şekilde kullanılması gerekir. Aksi halde yapılan çalışmanın hiçbir anlamı kalmayacaktır.

KSS fizibilitesi

KSS Fizibilitesi Danışmanlığı

Küçük sanayi siteleri için fizibilite çalışması yapmak istediğinizde, danışmanlık desteği alarak bu süreci en iyi şekilde yönetebilirsiniz. Alacağınız destek sayesinde kısa sürede en iyi şekilde fizibilite çalışması yapabilirsiniz. KSS fizibilitesi danışmanlığı ile yapılacak olan çalışmaların çok daha profesyonel ve etkili olması sağlanır. Fizibilite çalışmalarında genel olarak profesyonelliğin son derece önemli olduğu düşünülürse, alınacak olan danışmanlık hizmeti doğal olarak çok avantajlı olacaktır. Fizibilite çalışmaları ve bu alanda sunulan danışmanlık desteği hakkında bilgi almak için bizleri takip edebilirsiniz.

Güncel İçeriklerimize LinkedIn hesabımızı takip ederek erişebilirsiniz.