Proje Progem

Yatırımların amacı mal yada hizmetler üretip piyasaya arz etmek ve bunun cevabında kar etmektir. Yatırım, ticari karlılığı üretilecek mal veya hizmetler için yeterli talebin bulunmasına ve bunların beklenen karı temin etme olanağı sağlayacak fiyatlarla satılmasına bağlıdır. Projenin girişimci yönünde incelenmesi, proje konusu  ürünün yer almış olduğu sektörün mevcut durumu ve geleceğe yönelik bekleyişlerin incelenmesi ve değerlendirilmesini ihtiva eder. Proje mevzusu mal yada hizmetlerin yer almış olduğu pazarın değerlendirilmesi mevcut durum ve geleceğe yönelik bekleyişler olarak incelenebilir.

Projenin yapılması niteliğinde yapılacak masraflar tahmin edilerek, şirketin marketing politikaları ve genel fizibilite prensipleri dikkate alınarak toplam masraflar ile alakalı bir masraf tahmini yapılır.  Geliştirilmesi niteliğinde projenin gelir tahmini yapılarak bu tahmin esnasında varsayımlarda bulunulur. Bu varsayımlarda sektörün durumu, projenin bulunmuş olduğu yere yakın konumdaki benzer projelerin istatistiksel rakamları gözönünde bulundurularak, projenin bölge ve sektöredeki olası konumlandırılmasından yararlanılır.

Daha sonrasında projenin performans tahmini yapılarak ve bu performans tahmininden projenin gerçekleştirilmesi durumunda net bugünkü değerinin ne olacağı ve getiri oranı hesaplanır.

  • Ön fizibilite çalışmaları,
  • Kapsamlı fizibilite çalışmaları,
  • En iyi ve en yüksek kullanım değeri analizleri.

Progem Danışmanlık olarak yatırımınızdan önce sizler için sektörel araştırma yapıp, projenizi oluşturup, hayata geçiriyoruz.

YATIRIMINIZI BİR SONRAKİ SEVİYEYE TAŞIYIN

GeleceğeDokunuyoruz

Progem 78 ilde 2500 proje ile 500 milyon TL’lik yatırıma aracılık ederek özel sektör ve kamu sektörüne can suyu sağlamıştır.

Siz de 13 yıllık tecrübe, bilgi ve birikime sahip bu güçle iş birliği yapmak istemez misiniz?

Tecrübe

Binlerce proje tamamlayan Progem Danışmanlık, tecrübesiyle 2007 yılından bu yana Türkiye’nin en değerli kurumlarına hizmet vermektedir.

Bilgi

Progem Danışmanlık yılların birikimiyle birlikte başarısının kaynağını bilgiye verdiği değer olarak görmektedir.

Başarı

Progem Danışmanlık için başarının ölçüsü, hizmet verdiği kurumların takdiridir.