Yatırım danışmanlığı; bir danışmanlık sözleşmesi kapsamında, müşterilere sermaye piyasası araçları ile bunları ihraç eden ortaklık ve kuruluşlar hakkında ve benzeri konularda yönlendirici nitelikte yazılı veya sözlü yorum ve yatırım tavsiyelerinde bulunulmasıdır.

Yatırım danışmanı; sermaye piyasası araçlarının kâr ve zarar analizini yapmak adına firma, şirket ya da şahıslara yatırım danışmanlığı hizmeti veren, yazılı ya da sözlü tavsiyelerde bulunan, yatırım analizi yapan kişiye verilen mesleki unvandır.

Yatırım danışmanlığı ve yatırım danışmanı

Yatırım Danışmanlığı

Türkiye sermaye piyasalarında her gün bir yatırım aracının düzenlendiği, yatırım araçlarının bu kadar çeşitlendiği bir dönemde kuşkusuz yatırım danışmanlığı da gün geçtikçe önem kazanıyor. En kısa tanımıyla yatırımcılara yatırım araçlarıyla ilgili tavsiyelerde bulunmak olan yatırım danışmanlığı, aynı zamanda yatırımcılara stratejik bir bakış açısı kazandırmayı da hedefliyor. Danışmanlık hizmetinin kapsamında hisse senedi, mevduat, fon, altın, döviz gibi finansal araçlar yer alıyor. Progem Danışmanlık, yatırımcılardan gelen tüm talepleri değerlendirerek her gün yatırım danışmanlığını hizmetinin içeriğini ve yetkinliğini zenginleştiriyor.

Yatırım Danışmanlığı bölümümüz, risk profiliniz ve getiri hedefleriniz doğrultusunda, para ve sermaye piyasası araçları ile bunları ihraç eden ortaklık ve kuruluşlar hakkında yorum ve tavsiyelerini sizinle paylaşıyor, yatırım kararlarınızı alırken size yalnız bırakmıyor.

 

Yatırım Danışmanlığı hizmetimizin kapsamında verdiğimiz hizmetler:

  • Risk ve getiri tercihlerinizin belirlenmesi,
  • Risk profilinize uygun varlık dağılımı ve tavsiyeleri hazırlanması,
  • Günlük, haftalık, çeyrek ve yıllık bazda geniş bir raporlama yelpazesi ile piyasalarla ilgili görüş ve tavsiyelerini paylaşılması,
  • Model yatırım portföylerinin oluşturulması ve bu portföylerin yakından takip edilerek değişen piyasa koşullarına göre anlık güncellemelerinin sağlanması.

Birikimlerinizi nasıl değerlendireceğiniz konusunda karar veremiyorsanız, alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz ile Progem Yatırım Danışmanlığı Bölümümüz, farklı yatırım alternatifleri ile her zaman yanınızda…